Drapaki dla kota – najistotniejsze nowości

W jaki sposób zakupić drapak dla kota?
Zamierzając się na posiadanie kotka, potrzebujemy mieć wiedzę, że drapanie to zatem jego prawdziwy instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezwartościowej tkanki. Jeżeli Twój kotek posiada słabość do drapania rozmaitych mieszkaniowych powierzchni, takich jak drzwi oraz sprzęty, wyjściem może być dobrany do jego spraw drapak.
Konkretne modele różnią się od siebie wyglądem, wielkością i dodatkowo użytecznością, a wybór jest niewątpliwie ogromny. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są wszechstronne reguły wybierania tegoż typu wyposażeń też kiedy dokonać dobrego wyboru.

Przede wszystkim trwałość.

Kot skrobiąc pazurki używa do tego znaczną część własnej siły, a ciało wygina w mocny łuk. Takie podejście czyni, że drapak dla kota musi być przede wszelkim bezpieczny, tak by nie zagroził swemu kotu. Świetnym rozwiązaniem są np. elementy przymocowane do ściany, które przetrzymują duży nacisk oraz tworzą znakomitą ofertę, nawet dla dorosłych kotów. Wybierając drapak zweryfikuj, czy jest podtrzymany na sporej podporze również czy część wewnętrzna świetnie przystaje do podłogi.
Dokonując wyboru weź pod uwagę wymagania producenta, co do tego, dla jakiej masy pupila kierowany jest ten przedmiot. Im cięższy jest nasz zwierzak, tym potężniejszy napór wywrze podczas skrobania pazurków, zatem drapak dla kota winien być prawdziwie bezpieczny.

Dostosowana wielkość

Niezależnie od tegoż, albo zakupujesz drapak w sklepie stacjonarnym, czy rezerwujesz go online, pamiętaj aby dobrać jego rozmiary do gabarytów Twojego pupila. Wysokość powinna być dopasowana do wysokości zwierzaka, właśnie żeby mógł on rozwinąć łapki i także wyciągnąć ciałko. Pupile rasy dużej potrzebują indywidualnych, dużych dodatków, które zadowolą ich potrzeby. Koci junior nasyci się standardowym produktem; możemy także zakupić drapak, jaki będzie rósł wspólnie z nim.

Marka i zastosowane produkty

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być skonstruowany spośród znakomitej klasy produktów. Doskonale sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który pięknie wytrzymuje kontakt z kocimi szponami. Taki zestaw obicia pozwoli na to, że na materiale nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku widocznych istnieje sporo różnych rodzajów drapaków w przeróżnej postaci. Te najprostsze to deska zawinięta specyficznym sznurkiem, nader kosztowne zbudowane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Są i drapaki, zrobione tak, by pełnić jednocześnie
rolę legowiska i które obite są silną, ale wygodną gąbką.
najlepsze kocie drapaki sprawdź https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być także ładny, jak również funkcjonalny. Taki przedmiot może zostać ozdobą pomieszczenia i także wspaniałym placem zabaw dla naszego pupila. Ogromnie poszerzone są tzw. kocie wieżyczki, które pozwalają dopilnować pazurki, lecz są również łóżkiem i dodatkowo miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, gdy posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki symultanicznie, oraz nawet używać drapak do wspólnych zabaw.
Wielki wybór rozmiarów, kształtów i odcieni sprawia, że dowolny posiadacz kotka odnajdzie w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania oraz wywoła radość pupila.