Gdzie pozyskać ogromnie oryginalne zabawki dla kotków?

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Pewno każdy choć raz spotkał pupila, który napiętymi łapami drapie pewien przedmiot. W mieszkaniu głównie ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany sprzęt, oraz choćby dywan. Stwierdzamy więc często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród pierwotnych czynności, jaką musi wykonywać każdy młody kotek I nie chodzi tu akurat o ostrzenie szponów, bo szpony każdy kot ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kotek oznacza znane terytorium. Pozostawia również ślady szponów na przedmiotach, również w celu zakomunikowania, iż to jego teren. Jeżeli kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest to dla nas alarm, że coś mu przeszkadza. Drapak dla kota postawiony w mieszkaniu umożliwi ustrzec przed zniszczeniem nasze meble.
bogata oferta zabawek dla kotów zobacz https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka umożliwiają naszym kotom komfort, są wielce potrzebne szczególnie kotom przebywającym zawsze w pomieszczeniu.

Drapak dla kota służy też do gimnastyki. Kot wysuwa mięśnie, zaś na bardziej poszerzonych drapakach ma możliwość do mocno trudnych zabaw. Najlepiej jest jak najprędzej przyzwyczaić kociaka do drapaka, żeby uchronić przed podrapaniem fotele lub kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zazwyczaj koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie regularnie żyją właściciele, zatem ofiarą może ulec kanapa w salonie. Pupile lubią też oznaczać znane miejsce obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakieś inne zwierzę, na przykład wyjątkowego kota.

Doskonale jest położyć drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najwspanialsze, ustawione w koszmarnym miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotów kupić?
W sprzedaży są dostępne rozmaite typy drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niezniszczalny na uszkodzenia i może służyć kotom jako użyteczne miejsce do drzemki. Jest to zatem najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są też drapaki dla kotów w formie drewnianego pala, ustawionego na podstawce prosto albo ukośnie, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeśli są mocno rozszerzone, wyszukane, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na posadzce lub być przytwierdzony do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak winien być przystosowany do wielkości pupila. Zwykle drapaki dla kotów są w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kociąt także dla hodowli, oraz jeszcze drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest ogromnie duża, mają one najbogatsze wymiary, posiadają inne funkcje i akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym smakiem także upodobaniami pupila. Jeśli kot uwielbia dużo spać, zróbmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest ruchliwy oraz kocha skakać, z pewnością uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.