Jaki będzie najtrafniejszy typ żwirku dla kotów?

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotów to zatem nieodzowne wyposażenie kuwety. Są przeróżne warianty żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich przydaje się również do kuwety odsłoniętej, jak i zakrytej. Żwirek dla kotów ma taki negatyw, iż niestety nie można do końca uniknąć jego rozrzucaniu nieopodal kuwety tudzież noszeniu po pomieszczeniu przez pupila.
kup żwirek silikonowy w sklepie zoologicznym

Który żwirek dla pupila?

Lekko jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piasek. Wprawdzie na rynku są dostępne różne żwirki dla kotów, dużo bezpieczniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają standardowy piach. Są zdrowe dla kotków, które często idą na pole i kochają gmerać w glebie. Takie koty muszą mieć w kuwecie cokolwiek znajomego.

Aczkolwiek taki żwirek dla kotów bardzo nagle zaczyna brzydko pachnieć, bo nie ma szansy odłączenia żwirku zabrudzonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy ma postać niewielkich kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tym żwirek mniej przenosi się po domu.

Aczkolwiek ów większy i dodatkowo grubszy jest mniej użyteczny. Jak kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryłka, jaką można sprawnie usunąć z kuwety bez potrzeby rotacji całej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe albo aromatyczne. Zbiór zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, odpowiednie żwirki dla kota bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe wstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można usuwać nieczystości na bieżąco, a cały żwirek zamieniać co prawie 3 tygodnie. Tenże żwirek dla kotów jest wybitnie skuteczny.

Jak go używamy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym polu, aby woda z moczu swobodnie wyparowała. Niewiarygodnie tanie żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy jeszcze drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek poprawnie niweluje smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą stanowi to, iż najbardziej ze wszelkich żwirków przenosi się po domu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalistyczne absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory, które wolno włączać w minimalnej ilości do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, że mają ponadto właściwości oczyszczające.