W jaki sposób przystosować psa do człowieka?

To, że psiak jest najodpowiedniejszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Tenże futrzasty kompan, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i także realia, w których rezyduje. Dla niego liczy się tylko przychylne spojrzenie i dotyk serdecznej ludzkiej dłoni.


Gdy szczeniak dojrzewa…


Ludzie, którzy rozważają zakup czy adopcję czworonoga, bardzo często nawet nie zastanawiają się nad wyborem tej prawdziwej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i dodatkowo stylowi życia. Stan psiaczka oraz jego słodki pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem rozkoszny pies niesamowicie szybko rośnie i właściciel nawet nie odnotuje, kiedy przeobraża się w dojrzałego psiaka, którego stan nie zawsze odpowiada oczekiwaniom właściciela. Dzieje się tak, kiedy piesek jest wzięty jako szczeniak, a pochodzenie jego rodziców nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie obliczyć, jak wielki piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego ładnych oczek oraz wesołego pyszczka.


Energiczny psiak i ospały człowiek


Zamierzając się na posiadanie czworonoga, trzeba dokładnie zaznajomić się z jego odmianą, by razem z nim stanowić spójny i szczęśliwy związek. Psiska wymagające mnóstwo ruchu i spacerów,nie będą czuły się spokojne, posadzone w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, trzeba mieć świadomość, że to niesłychanie aktywne zwierzaki, które pragną wyczerpujących spacerów i również niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły sąsiedztwo, w jakim żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd miłośnicy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies ochronny czy do towarzystwa?


Jakikolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien idealnie ustalić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Gdy szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, znakomicie sprawdzą się tutaj pieski małe, które bezproblemowo zmieszczą się w dowolnym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie wspaniale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe rozmiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i wczasów.

Jednak niewielkie czworonogi pomimo swojego ładnego wyglądu, niestety nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno spowodują strach i obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeśli w domku występują malutkie dzieci, których zachowanie niejednokrotnie bywa nieobliczalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ błędnie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i także wagę.

Pies zaczepny tylko dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela posiadania należytych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Psy ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący wymagają określonej tresury już okresie szczenięcym i umiejętnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich odmianami, ażeby właściwie dobrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, wymaganiami oraz stylem życia człowieka, bowiem tylko wtedy relacja z psem będzie skutkowała przywiązaniem oraz wzajemną miłością.

karma dla psa hurtownia