Zadbaj o prawidłową dietę Twojego kota z karmą Purina

dieta dla kota

Koty są zwierzętami domowymi, których dieta bezwzględnie obfitować powinna w mięso.

Niezależnie od tego, czy Twój kot jest wybrednym niejadkiem, czy pożeraczem absolutnie wszystkiego, prawdopodobnie daje ci znać co sądzi o jedzeniu, które mu podajesz do miseczki. Koty są bardzo opiniotwórcze co do jedzenia, a wiele ich preferencji żywieniowych powstaje już w pierwszym roku ich życia. Więc jeśli twój kot jest wciąż kociakiem, jest to najlepszy czas, aby przyzwyczaić go do różnego rodzaju pożywienia – mokrego, suchego i półsuchego.

Nie jest łatwo wybrać karmę dla kota spośród tak wielu dostępnych produktów. Warto sięgnąć po markę, która gwarantuje szeroki wybór karm, dzięki czemu z łatwością dopasujemy dietę odpowiednią dla naszego pupila. Purina oferuje karmy, które zostały optymalnie opracowane dla kotów wszelkiej maści. Skorzystaj z szeroko dostępnej oferty karm Purina i zapewnij swojemu kotu indywidualnie dopasowany plan żywieniowy.

Jak często & dużo karmić kota

Główne posiłki powinniśmy podawać kotu o świcie oraz o zmierzchu. To naturalne pory posiłków dla kotów ponieważ właśnie wtedy polują one i jedzą w środowisku naturalnym. To, ile karmy powinien znaleźć kot w swojej misce, zależy od jego wieku, jego wielkości, oraz jego aktywności w ciągu dnia, ale średnia wynosi około 200 kalorii dziennie. Dobrym pomysłem jest zwrócenie się do weterynarza o pomoc w obliczeniu potrzeb żywieniowych kota. Szczególną uwagę zwrócić należy na kaloryczność wszystkich pokarmów, które podajemy swojemu kotu w ciągu dnia. Liczba kalorii może się znacznie różnić w zależności od żywności. Jeśli chcemy zapewnić swojemu kotu zdrowy i lekkostrawny posiłek, zadbajmy o karmę zawierającą niskotłuszczowe mięso wysokiej jakości. Taką karmą jest np. Purina Pro Plan Adult Light dla kotów dorosłych z nadwagą bądź z tendencją do nadwagi.

dobra karma dla kota

Saszetki z mokrą karmą Purina

Mokra karma jest zdecydowanie najkorzystniejszym pokarmem dla naszego pupila ponieważ jest mniej przetworzona oraz zawiera dużą ilość wody, dzięki czemu pozwala utrzymać prawidłowo nawodniony organizm kota. Saszetki Purina składają się z wysokiej jakości mięsa oraz naturalnych produktów. Specjalnie opracowany plan żywieniowy spełnia zapotrzebowanie kotów na wszystkie składniki odżywcze, witaminy oraz mikroelementy. Saszetki są wyjątkowo wygodną opcją podawania pokarmu ponieważ każda z saszetek Purina zawiera optymalną ilość jedzenia odpowiadającą jednemu posiłkowi. Ogromny wybór smaków pozwoli zaspokoić nawet najbardziej wymagającego kociego łasucha!

Polecamy również produkty firmy Diamentiq